16:03, 11 Tetor 2018

Johnny Depp ka konfirmuar se do të kthehet në Fantastic Beasts 3, prodhim që pritet të fillojë në ‘mes të vitit të ardhshëm’.

Aktori tha se e dashuronte rolin e tij dhe mezi po pret që të fillojë xhirime për filmin e tretë,

Në një intervistë me Collider të martën, 55-vjeçari tha: “Mundësitë në atë botë janë të hapura, kështu që mund të provoni me të vërtetë çdo gjë. Dhe mezi po pres xhirimet e rradhës.”

Pjesëmarrja e Depp në rolin e Gellert Grindelwald u minua për shkak se fansat shprehën zhgënjim ndaj yllit të Hollyëood pasi ky i fundit u akuzua për dhunë në familje nga ish-bashkëshortja Amber Heard.

Por mesa duket regjisori David Yates vendosi që ti rijapë rolin aktorit.Comeback: Johnny Depp has confirmed that he will return for Fantastic Beasts 3, with production expected to commence in 'the middle of next year'

Controversial: Fans expressed their disappointment at his casting as Grindelwald after he was accused of domestic violence by his ex-wife Amber Heard, 32, last year