Johannes Hahn: Marrëveshja e dy qershorit ende e vlefshme - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Johannes Hahn: Marrëveshja e dy qershorit ende e vlefshme

NULL NULL
17/06/2015

Për euro-komisarin Johanes Han marrëveshja e dy qershorit edhe më andej vlen dhe duhet që të jetë baza mbi të cilën LSDM dhe partitë në pushtet do të arrijnë një kompromis përfundimtar për krizën.

 Kjo gjë u porosit nga kabineti i euro komisarit pas takimit të tij me zëvendës kryeministrin Fatmir Besimi, transmeton Zhurnal.
Pasi që informuan se Han dhe Besimi kanë biseduar për krizën aktuale politike me qëllim që të mbështetet përparimi në dialogun e partive politike që janë të përfshira në të, ata e treguan edhe rrugën për të.