21:15, 9 Gusht 2018

Aktorja e famshme, Jessica Alba e cila është shefe e “The Honest Company”, i është ofruar çmimi i Nylon’s Beauty Innovator Awards në New York, transmeton Klan Kosova.

37-vjeçarja  e cila është nënë e tre fëmijëve, u shfaq në ceremoni me një fustan të bukur ngjyrë rozë të punuar nga stilistët Emily Current & Meritt Elliott.

Ceremonia e çmimeve u zhvillua në Skylight Modernku, ku aktorja me famë botërore mbajti një fjalim para turmës dhe trajtoi temën e ndikimi të grimit, transmeton Klan Kosova.

“Ne vetëm po përpiqemi që t’i ndihmojmë njerëzit të duken mrekullueshëm” ka thënë Alba gjatë fjalimit.

NYC: The Honest Company boss Jessica Alba traded her Brentwood base for the Big Apple on Wednesday where she was honored at Nylon's Beauty Innovator Awards

On her way: The Golden Globe nominee gave her 5ft7in figure a big boost with black platform sandals, and she accessorized with a matching bedazzled heart-shaped purse

Doll face: Hairstylist Owen Gould gave Jessica's brunette locks 'messy seventies texture' and make-up artist Daniel Martin made sure she was ready for her close-up