Java nis me diell, përfundon me shi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Java nis me diell, përfundon me shi

NULL NULL
26/02/2017

Në javën që po vjen do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme të cilat ditën e mërkurë vende – vende do të sjellin reshje shiu.

Temperaturat minimale do të sillen në mes 0 – 4 gracë Celsius, kurse maksimalja do të lëvizë nga 14 – 17 gradë, njofton Instituti Hidrometeorologjik, transmeton Klan Kosova.

Po ashtu paralajmërohet se do të fryjë erë, kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s.