Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Java e dytë e gushtit me shi e breshër

NULL NULL
07.08.2022 16:03

Mot jo stabil pritet në javën e dytë të gushtit. Sipas Prishtina Weather do të ketë rrebeshe e bubullima, derisa vende-vende ditën e martë pritet edhe stuhi shiu me breshër.

Temperaturat priten të shënojnë rënie edhe nën vlera normale. Minimalet pritet të luhaten ndërmjet 15 – 17 gradë, e maksimalet deri në 32 gradë ditën e hënë, ndërkaq ditën e mërkurë dhe të enjte pritet të zbresin deri në 25 – 26 gradë.

Më poshtë e gjeni motin për pesë ditët e ardhshme:

8.08 – Nxehtë.  Paradite kryesisht me diell.  Pasdite vranësira kalimtare, përreth viseve malore mundësi për rrebeshe të shkurta shiu.

9.08 – Jo aq nxehtë.  Pasdite priten zhvillime të rrebesheve me bubullima, vende-vende edhe stuhi shiu e ere, lokalisht edhe mundësi për breshër.

10.08 – Kryesisht me vranësira, orëve të pasdites vende-vende priten edhe zhvillime të rrebesheve me bubullima.

11.08 – Kryesisht me vranësira, ditën edhe intervale me diell. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu.

12.08 – Kryesisht me vranësira, pasdite edhe me zhvillime të rrebesheve me bubullima.

Temperaturat gradualisht në rënie,

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.