Japonia me pulla postare për xhudistët kosovarë (FOTO)

Japonia me pulla postare për xhudistët kosovarë (FOTO)

7 muaj më parë

Përveç sukseseve të mëdha që po i korrin nëpër gara ndërkombëtare, xhudistëve kosovarë tani u janë kushtuar edhe pulla postare nga një shtet mik i Kosovës.

Shteti i Japonisë ka dizajnuar pulla postare me xhudistët kosovarë, si shenjë miqësie me Kosovën, transmeton Klan Kosova.

Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i Kosovës në Japoni, Leon Malazogu.

“Tani ka edhe pulla postare që kremtojnë miqësinë e Kosovës me Japoninë dhe me qytetin Sanxho, si pjesë e bashkëpunimit me qytetin mikpritës për Tokyo 2020”.

klankosova.tv