Januzaj në Everton? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Januzaj në Everton?

NULL NULL
29.04.2015 16:46

Futbollisti shqiptar Adnan Januzaj pritet të largohet nga Manchester United në merkaton e verës, njoftojnë të mërkurën mediet në ishull.

Mesfushori i talentuar nuk ka gjetur hapësirën e duhur në këtë edicion nën drejtimin e trajnerit Luis Van Gaal dhe në verë ai pritet të huazohet te një skuadër tjetër e Premier League.

Sipas The Sun, Januzaj do të huazohet në skuadrën e Evertonit.

Sigurisht një transferim në klub më të vogël do të ndikojë që Januzaj të këtë më shumë hapësirë në formacionin e parë dhe të fitojë përvojë edhe më të madhe.

Siç dihet anësori shqiptar është pjesë e reprezentacionit të Belgjikës.