Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

James Ker- Lindsay : Tensione pas zbardhjes së përgjimeve

NULL NULL
09.05.2015 19:08

Studiuesi britanik, James Ker-Lindsay vëren faktin se ngjarjet e sotme në Kumanovë ndodhin në kohën kur opozita zbardh përgjimet dhe kur “opinioni publik nis të zgjohet”.

“Një përmbledhje për Maqedoninë: opozita zbardh skandalet e qeverisë. Opinioni publik nis të zgjohet. Shteti, përnjëherësh, përballet me tensione etnike”, shkruan Ker-Lindsay në Twitter.

Ker-Lindsay ka publikuar disa botime për çështjet e sigurisë dhe paqes në Ballkanin Perëndimor dhe është njohës i mirë i rajonit.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.