“Jam gati për t’u rikthyer”, Adele tregon se është detyruar ta lë alkoolin për të mbrojtur zërin

“Jam gati për t’u rikthyer”, Adele tregon se është detyruar ta lë alkoolin për të mbrojtur zërin

NULL NULL
1 week më parë

Adele ka zbuluar se ka hequr dorë nga alkooli në një përpjekje për të mbrojtur zërin e saj të fuqishëm, gjatë një bisede me fansat në Instagram.

Këngëtarja 33 vjeçare, zbuloi se asaj i është dashur të heqë dorë nga pjesa e saj e preferuar, sepse po përgatitej për rikthimin në muzikë me këngën e shumëpritur “Easy On Me”.

Duke folur në Instagram, ajo tha: “Aperol spritz, më pëlqen kjo. Jam duke u përgatitur për t’u rikthyer, prandaj duhet të heq dorë nga alkooli”.

Nuk është hera e parë që Adele është dashur të ruajë zërin e saj të veçantë, pasi i është nënshtruar një operacioni në kordat vokale në vitin 2011. Ajo u detyrua të anulojë një sërë koncertesh dhe paraqitje promovuese pasi humbi zërin e saj.

Një zëdhënës në Spitalin e Përgjithshëm të Masaçusetsit tha se ajo iu nënshtrua mikrokirurgjisë me akord vokal për të ndaluar gjakderdhjen e përsëritur nga një polip beninj.

Gjendja është zakonisht rezultat i enëve të gjakut të paqëndrueshme në kordonin vokal që mund të këputen, transmeton Klankosova.tv.