“Jam ende i gjallë”, thotë Papa pasi lirohet nga spitali - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Jam ende i gjallë”, thotë Papa pasi lirohet nga spitali

NULL NULL
01.04.2023 11:22
Papa

Papa Françesku është liruar nga Spitali Universitar Gemelli i Romës, tri ditë pasi ai u soll për trajtim të një infeksioni respirator.

Papa 86-vjeçar bëri shaka me dashamirës dhe gazetarë që prisnin jashtë spitalit, duke thënë se ai ishte “ende i gjallë” teksa po kthehej në Vatikan për t’u përgatitur për javën e Pashkëve.

Papa ishte sjellë në spital pasi u ankua për vështirësi në frymëmarrje, por mjekët thanë se ai u rikuperua nga trajtimi me antibiotikë. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.