Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Jahjaga dekoron sheiken Fatima

NULL NULL
28.04.2015 15:45

Presidentja Atifete Jahjaga e cila po qëndron për vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe e ka dekoruar sheiken e Emirateve me Medaljen Humanitare “Nëna Terezë”.

Jahjaga tha se Shaikha Fatima është udhëheqëse pioniere botërore që punon me zell për të arritur paqe dhe barazi mes njerëzve.

Fatima ishte një nga nënshkrueset e marrëveshjes e cila i siguron Kosovës dhe Klinikës Pediatrike-Kirurgjike 22 milionë euro

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.