Ja pse Rumania dhe Sllovakia refuzojnë ta njohin Kosovën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ja pse Rumania dhe Sllovakia refuzojnë ta njohin Kosovën

NULL NULL
20/05/2015

Rumania dhe Sllovakia nuk e kanë ndërmend që ta njohin pavarësinë e Kosovës.

Këtë qëndrim refuzues e kanë shprehur ministritë e jashtme të të dyja vendeve përmes një përgjigjeje zyrtare dhënë Klan Kosovës.

Bile MPJ-ja nga Bratislava zyrtare thotë se po pret një zgjidhje përfundimtare lidhur me statusin e Kosovës pasiqë sipas tyre, Kosova shpalli mëvetësinë njëanëshëm.

Njëlloj thonë edhe nga Bukureshti.

Ndërkaq, Greqia, Qipro dhe Spanja kanë refuzuar t`i përgjigjen televizonit për këtë temë.

Ndiqeni më poshtë kronikën e përgatitur nga gazetari, Besnik Tahiri./Klan Kosova.

https://www.youtube.com/watch?v=j5FmqF44RJk&feature=youtu.be