Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ja cilat janë dekanët e gjashtë njësive akademike

NULL NULL
02.02.2016 16:13

Sot gjatë ditës në gjashtë njësi akademike janë mbajtur zgjedhjet për dekan edhe kryesuesin e përkohshëm të Këshillit të Fakultetit.

Në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore është zgjedhur dekan Tahir Arbneshi.

Fakulteti i Filologjisë do të ketë për dekan Lindita Rugovën, ndërsa Fakulteti Juridik do të ketë për dekan Haxhi Gashin, transmeton Klan Kosova.

Fakulteti i Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës do të ketë për dekan Abdullah Zejnullahun ndërsa në Fakultetin e Mjekësisë, dekane do të jetë Suzana Manxhuka.

Në ndërkohë Agim Salihu do të jetë dekan në Fakultetin e Arteve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.