Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ja çfarë thotë pozicioni juaj i gjumit për marrëdhënien tuaj

NULL NULL
24.02.2024 13:44
Pozicioni i gjumit

Disa çifte kanë nevojë për hapësirën e tyre personale ndërsa janë duke fjetur – por rezulton se pozicioni në të cilin ju bëni gjumë mund të thotë shumë për marrëdhënien tuaj.

Hulumtimi i ri ka zbuluar dhjetë pozicionet më të njohura në të cilat flenë çiftet – të cilat përfshijnë gjumë në shpinë, ‘lugë’ dhe bllokues të kafshëve shtëpiake (po, ato që flenë me mikun e tyre të preferuar me gëzof mes tyre).

Por ajo që sugjeron çdo organizim për marrëdhënien tuaj mund t’ju habisë.

Për shembull, hulumtimi zbuloi se ata që flenë me shpinë nga njëri-tjetri, në fakt kishin lidhjet më të sigurta.

Ndërkohë, përqafuesit e ariut janë më të pasionuarit, duke u bërë intime mesatarisht 12 herë në muaj, numri më i lartë i të gjitha pozicioneve të gjumit.

Partnerja të fle me shpinë kthyer nga partneri ishte mënyra e dytë më e popullarizuar për të fjetur me përqafime, dhe nuk është çudi pse, duke pasur parasysh se kontakti fizik i bën njerëzit të ndihen më afër.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.