Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Izraeli kërkon ndihmën e Egjiptit në hetimin e plotë të sulmit vdekjeprurës në kufi

NULL NULL
04.06.2023 14:22

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu të dielën e quajti vrasjen e tre ushtarëve nga një anëtar i shërbimeve egjiptiane të sigurisë një sulm terrorist dhe kërkoi një hetim të plotë të përbashkët me Kajron.

Egjipti thotë se po punon me Izraelin për të hetuar incidentin që ndodhi të shtunën, raporton Reuters, transmeton Klankosova.tv.

“Izraeli i transmetoi një mesazh të qartë qeverisë egjiptiane. Ne presim që hetimi i përbashkët do të jetë shterues dhe i plotë”, tha ai, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.