Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Izraeli dhe Hezbollahu shkëmbejnë zjarr ndërkufitar

NULL NULL
02.12.2023 16:38

Izraeli dhe Hezbollahu shkëmbyen zjarr ndërkufitar të shtunën, sipas deklaratave nga të dyja palët, me Hezbollahun që tha se një nga luftëtarët e tij u vra.

Forcat e Mbrojtjes izraelite (IDF) thanë se “po goditnin infrastrukturën terroriste të Hezbollahut në territorin libanez me aeroplanë, zjarr mortajash dhe zjarr artilerie”.

Agjencia Kombëtare e Lajmeve e Libanit (NNA) tha se forcat izraelite shënjestruan Hamulin, në lindje të Naqoura-s, me një numër predhash artilerie.

Më herët të shtunën, Hezbollahu pretendoi se ata kishin shënjestruar një vendndodhje artilerie izraelite në një zonë pranë kufirit me Libanin duke përdorur raketa.

IDF konfirmoi se disa nga pozicionet e saj pranë kufirit ishin shënjestruar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.