Ivanoviq mbetet në paraburgim - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ivanoviq mbetet në paraburgim

NULL NULL
06/08/2015

Liderit të Iniciativës qytetare SDP Oliver Ivanoviq i është zgjatur paraburgimi deri më 6 tetor.

Vendimi i Gjykatës Themelore në Mitrovicë për zgjatjen e kësaj mase edhe për dy muaj  erdhi pasi kjo gjykatë hodhi poshtë mocionet për ndërprerjen e paraburgimit të paraqitura nga avokati mbrojtës i të të pandehurit.

Ndryshe, Oliver Ivanoviq akuzohet për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë  gjatë viteve 1999 dhe në vitin 2000.