Italia bën gati 50 miliardë euro të tjera për rimëkëmbjen e ekonomisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Italia bën gati 50 miliardë euro të tjera për rimëkëmbjen e ekonomisë

NULL NULL
21/04/2020

Kryeministri italian Giuseppe Conte deklaroi ditën e sotme se do të vendosë në dispozicion 50 miliardë euro të tjera për rimëkëmbjen e ekonomisë.

Ky dekret i ri ekonomik do të jetë gati brenda muajit prill.Duke iu bashkuar dekretit të marsit, shkon në 75 miliardë euro paketa ekonomike në ndihmë të familjeve, punonjësve e bizneseve në luftën kundër pandemisë së koronavirusit.

Nga Senati italian ai gjithashtu shprehet se distancimi social dhe maskat duhet të jenë të nevojshme deri sa të ketë një vaksinë kundër COVID-19./TCH