Isufi: Ekipi i Unitetit të aprovohet në parlament - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Isufi: Ekipi i Unitetit të aprovohet në parlament

NULL NULL
06/09/2018

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi ka deklaruar se janë të gatshëm të bashkëpunojnë me opozitën që të kompletohet ekipi negociator.

“Ka dallim mes pozitës dhe opozitës. Është caktuar mbledhja e kryesisë, ftojmë opozitën të bisedojmë për ekipin negociator dhe platformën. Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë si të bashkuar, si Kosovë. Ata nuk ishin të gatshëm të kompletojnë ekipin. Ne kërkojmë që ekipi i unitetit të aprovohet në parlament”, shtoi ai.