Istog, Ferati prin por ka balotazh 

Istog, Ferati prin por ka balotazh 

NULL NULL
1 month më parë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ilir Ferati, po prin me 40, 74 për qind në garën për Istogun.

Pas tij është kandidati i Aleancës për Ardhmërisë e Kosovës, Bekë Berisha me 26,59 për qind kur janë numëruar mbi 96 për qind e votave.

Me këtë rezultat Ferati dhe Berisha shkojnë në balotazh.