Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Islandë: Laguna Blu do të qëndrojë e mbyllur deri më 30 nëntor

NULL NULL
15.11.2023 23:05
laguna

Atraksioni ndoshta më i famshëm i Islandës ka njoftuar se po e zgjat mbylljen e tij për shkak të frikës së një shpërthimi vullkanik.

Laguna Blu fillimisht ishte vendosur të mbyllej të paktën deri nesër, por tani do të qëndrojë e mbyllur deri më 30 nëntor, raporton Skynews, transmeton Klan Kosova.

Hotelet përreth tij, spa-të dhe restorantet do të mbyllen gjithashtu.

Situata do të “vlerësohet rregullisht”, thanë nga ky atraksion.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.