Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ish-shefi i Formula 1 pranon fajësinë për mashtrim

NULL NULL
12.10.2023 15:57

Bernie Ecclestone, ish-shefi i Formula 1, është dënuar me kusht pasi u deklarua fajtor për mashtrim.

92-vjeçari nuk deklaroi më shumë se 400 milionë funte të mbajtura në një trust në Singapor kur u pyet nga autoritetet tatimore në 2015, shkruan BBC, transmeton klankosova.tv.

Ecclestone ka rënë dakord në një marrëveshje civile për të shlyer pothuajse 653 milionë £ për HM Revenues dhe Doganat, një gjykatë dëgjoi.

Ai u dënua me 17 muaj burg, me dy vjet me kusht.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme