Ish mësuesi i Declan Rice është i sigurt për shkëlqimin e ish nxënësit të tij në “EURO 2020”

Ish mësuesi i Declan Rice është i sigurt për shkëlqimin e ish nxënësit të tij në “EURO 2020”

NULL NULL
2 weeks më parë

Ish mësuesi i edukatës fizike i Declan Rice ka zbuluar se mesfushori i Anglisë shkëlqeu në dramë në shkollë dhe thotë se ylli nuk do të marrë do të ketë frikë në skenën e “EURO 2020”.

Rice pritet të fillojë në mesfushën mbrojtëse të Anglisë ndërsa fillon kampionatin kundër Kroacisë të dielën, raporton Standart, përcjell Klankosova.tv.

Ylli i West Ham, lindi në Kingston dhe ndoqi shkollën “Gray Court” në Richmond nga mosha 11 deri në 14 vjeç.

Ai ishte kapiten i ekipit të shkollës ku luajti një rol më të përparuar dhe ishte një talent i mrekullueshëm që ndihmoi shkollën të arrinte kampionate të shumta.

Mësuesi nuk ka asgjë përveç lavdërimit për qëndrimin, përkushtimin dhe humorin e mirë të lojtarit të tij në atë kohë, përcjell Klankosova.tv.

“Declan ka një temperament të shkëlqyeshëm. Atij i pëlqente të bënte shaka në dhomën e zhveshjes. Ai ishte i sigurt, por jo i ngathët dhe ishte gjithmonë një kënaqësi për të qenë pranë.

Declan Rice është një futbollist profesionist anglez që luan si mesfushor mbrojtës ose qendërmbrojtës për klubin e West Ham United në Premier Ligë dhe ekipin kombëtar të Anglisë.