Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ish-këshilltari i Thaçit: Si asnjë lider botëror, Kurti bashkoi Rusinë, Kinën dhe Amerikën kundër Kosovës

NULL NULL
01.06.2023 11:11

Ish-këshilltari politik, i ish-presidentit Hashim Thaçi, Artan Behrami, ka kritikuar politikën e kryeministrit, Albin Kurti rreth tensioneve të krijuara për veriun, ku rezuloi me vërejtje të ashpra të SHBA-së në raport me Kosovën.

Ai po vlerëson se me këtë qasje dhe këto veprime, kryeministri Kurti, si asnjë lider tjetër botëror, arriti ta bëjë Rusinë, Kinën dhe Amerikën kundër Kosovës, transmeton klankosova.tv.

”Albin Kurti arriti diçka që asnjë lider botëror nuk ka arritur më parë – e bëri bashkë Rusinë, Kinën dhe Amerikën kundër Kosovës”.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.