Ish-futbollisti lëndoi testikujt pasi kërceu në pishinë, mjekët vendosin t’ia heqin njërin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ish-futbollisti lëndoi testikujt pasi kërceu në pishinë, mjekët vendosin t’ia heqin njërin

NULL NULL
29/06/2022

Një ish-futbollistit do t’i hiqet testiku pasi e goditi atë, ndërsa po stërvitej për një shfaqje televizive.

Ish-mesfushori gjerman i Bundesligës, Thorsten Legat, tha se testiku i tij u fry pothuajse në “madhësinë e një tullumbace” pas aksidentit. 53 vjeçari u hodh nga një dërrasë tre metra e lartë në ditën e tij të dytë të stërvitjes për shfaqjen televizive ‘RTL Turmsprung’ (High Diving) në Këln.

Ai më vonë tha: “Kërceva dhe harrova të mbaja këmbët të bashkuara. Pati një zhurmë të madhe kur godita ujin, ndjeva dhimbje”.

Në fillim, ai nuk mendoi asgjë për këtë dhe madje praktikoi disa kërcime të tjera. Por kur ishte duke u nisur për në shtëpi, ai kuptoi se diçka nuk shkonte.

Ai tha: “Mendova se po rritja një top të tretë”, duke shtuar se testikujt e tij ishin “pothuajse sa një tullumbace”.

Një ekzaminim urologjik zbuloi një çarje të testisit, një hematomë dhe një infeksion të fshikëzës. Një mjek më pas dha verdiktin e mundimshëm – testiku i dëmtuar do të duhej të hiqej.

Legat tha: “Në fillim mendova se bota po binte mbi mua”. Por babai i dy fëmijëve tani është pajtuar me operacionin e tij të ardhshëm, i cili do të zhvillohet në mes të gushtit.

Mjekët e kanë siguruar që testiku tjetër i tij do të lihet në gjendje të mirë pune, nëse ai vendos të ketë më shumë fëmijë, transmeton Klankosova.tv.

He was filmed confidently diving into the pool from a 3m board, however his technique meant his legs created a large impact with the water

The injured testicle will be removed and replaced with an implant, though Legat will still be able to have more children if he wishes

The father-of-two did several more dives after until the pain in his testicle became very apparent