Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Iseni: Shqiptarët e Zvicrës përfitojnë nga vizita e Kurtit si kryeministër (VIDEO)

NULL NULL
22.09.2023 18:31

Profesori i shkencave politike, Bashkim Iseni, ka thënë se shqiptarët që jetojnë në Zvicër do të përfitojnë nga vizita e kryeministrit Albin Kurti në Zvicër.

Në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine, ai ka thënë se nuk sheh asgjë të keqe nga vizita e Kurtit.

“Përderisa mbështetja e Albin Kurtit në cilësinë e kryeministrit u bëhet të gjithë kandidatëve shqiptaro-zviceranë, nuk shoh asgjë të keqe ngase”, ka thënë Iseni.

“Siç e dini, integrimi ka shumë dimensione, është mësimi i gjuhës, pjesëmarrja politike, pjesmarrja në aktivitete. Pjesëmarrja politike në vendin ku jetojnë është një parakusht i rëndësishëm për një integrim të shqiptarëve këtu”.

Sipas tij, nëse Kurti privilegjon një formacion politik, atëherë kjo sipas tij merr një dimension tjetër.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.