Isco kalon Reali tek Sevilla - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Isco kalon Reali tek Sevilla

NULL NULL
08/08/2022

Francisco Román Alarcón Suárez, i njohur me nofkën Isco nga edicioni ky edicion do të jetë futbollist i Sevilla-s.

Isco ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare me klubin.

Lajmi u bë i ditur vet ekipi i Sevilla-s.

Ai u largua nga Reali i Madridit pas nëntë vjetësh.

Spanjolli luajti në 353 ndeshje dhe i shënoi 53 gola.