Isak ua humb “bosullën” futbollistëve të Evertonit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Isak ua humb “bosullën” futbollistëve të Evertonit (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 28.04.2023 10:47

Futbollisti i Newcastle United Alexander Isak kishte një moment magjik në duelin kundër Evertonit që u zhvillua të merkurën.

23 vjeçari dhuroi magji duke dribluar futbollistët e Evertonit nga gjysma e fushës e deri tek porta ku e gjeti të lirë shokun e skuadrës, Jacob Murphy i cili në portën bosh shënoi golin e fitores për 4-1.

Pavarësisht se gol realizoi Murphy, të gjithë lojtarët e Newcastle United shkuan për të festuar me Isak.

Klubi i Nwëcastle United aktualisht është në vendin e tretë në Premier Ligë me 62 pikë dhe është shumë pranë inkuadrimit në Ligën e Kampionëve në edicionin e ardhshëm.