9:33, 2 Nëntor 2018

Aktorja me famë botërore, Irene Papas, e cila së bashku me aktorin e njohur shqiptar kanë luajtur në filmin e titulluar “Një fëmijë i quajtur Jezus”, ka bërë të ditur se ajo ka origjinë shqiptare.

Irene Papas: I can't leave this world without saying that I'm Albanian

Tani ajo është në moshën 92 vjeçare dhe shumë njerëz mendojnë se ajo është greke, transmeton Klan Kosova.

Irene Papas: I can't leave this world without saying that I'm Albanian

“Unë nuk mund ta lë këtë botë duke mos e thënë të vërtetën. Unë jam shqiptare. Kam lindur në vitin 1926 dhe mbiemri im fillimisht ka qenë Leleku”, ka thënë ajo.

Irene Papas: I can't leave this world without saying that I'm Albanian

Irene Leleku – Papas, ka luajtur role të ndryshme në 90 filma. Roli i saj më i shquar është ai i Penelope, në serialin italian “Odiseu” së bashku me legjendarin kosovar, Bekim Fehmiu.

 

klankosova.tv