14:43, 1 Prill 2020

Numri i vdekjeve në Iran si pasojë e koronavirusit ka kaluar 3,000, pasi 138 vdekje janë regjistruar në 24 orët e kaluara,transmeton Klan Kosova.

Mediate  atjeshme thonë se deri para 24 orëve të kaluara numri i të vdekurve nga Coivid-19 atje ishte 2987, ndërsa deri numr i  të prekurve me këtë sëmundje atje është 47.593.

BBC shkruan se ekspertët thonë se ka numër më të lartë të të prekurve.

Autoritetet e atjeshme iu bëjën thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos dalin.

Konkurs Pune

Lexo më shumë