Intervista live e kryeministres së Zelandës së Re ndërpritet nga tërmeti, ky ishte reagimi i saj (VIDEO)

Intervista live e kryeministres së Zelandës së Re ndërpritet nga tërmeti, ky ishte reagimi i saj (VIDEO)

NULL NULL
1 year më parë

Pandemia e koronavirusit ka qenë një makth për televizionet gjatë transmetimeve të drejtëpërdrejta me intervista të ndërprera nga fëmijët, macet, cingërrimat e telefonave, qenët dhe tani edhe tërmetet.

Diçka e tillë ndodhi edhe gjersa kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern po diskutonte për heqjen e kufizimeve të koronavirusit kur një tërmet me madhësi 5.8 goditi në afërsi të kryeqytetit Wellington të hënën në mëngjes.

Asnjë i lënduar ose dëme materiale nuk janë raportuar.

Përderisa kamera u lëkund, Ardern ende e qeshur i tha nikoqirit të Newshub AM Show, Ryan Bridge se ” “Ne jemi thjesht duke pasur një tërmet këtu – goxha një lëkundje këtu”, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

E pyetur nëse ndihej e “sigurt dhe mirë për të vazhduar intervistën,” Ardern u përgjigj “(Unë jam) mirë, nuk jam nën asnjë dritë të varur, më duket sikur jam në një vend strukturor të shëndoshë”.

Reagimi i lezetshëm i Ardern u bë shpejt viral në Twitter dhe media të tjera sociale.