Inter-Real Madrid, formacionet e mundshme

Inter-Real Madrid, formacionet e mundshme

NULL NULL
1 day më parë

Real Madridi do të luajë në udhëtim kundër Interit, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Këto dy skuadra u takuan në fazën e grupeve, edhe në sezonin e kaluar, por Interi e ka transformuar skuadrën e tyre pas largimit të lojtarëve kryesorë si Romelu Lukaku dhe Acfraf Hakimi në Chelsea, respektivisht në Paris Saint-Germain.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “San Siro”, me fillim nga ora 21:00, /Klankosova.tv/.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Alaba, Casemiro, Modric, Valverde, Vinicius, Hazard, Benzema.

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Dimarco, Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic, Lautaro, Dzeko.