Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Inflacioni në Britani të Madhe shënon rënie

NULL NULL
20.09.2023 08:58
Inflacioni në Britani te Madhe

Ngadalësimi i ngritjes së çmimeve ka bërë që gjatë gushtit të Britani të Madhe inflacioni të regjistrojë rënie befasuese.

Derisa edhe çmimi i jetesës është në nivelin më të ulët për periudhën një vit e gjysmë.

Inflacioni që mat se si çmimet ndryshojnë nëpër kohë, ka rënë në 6.7 përqind nga 6.8 sa ishte në korrik, thonë të dhënat, raporton BBC, përcjell KlanKosova.tv.

Ky është muaji I tretë më radhë që tregojnë se inflacioni ka shënuar rënie.

Çmimet e qumështit, djathit dhe vezëve ka rënë më së shumti, derisa për peshk dhe perime ka pasur rënie.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.