Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Industrisë franceze të filmit i bëhet thirrje të përballet me rastet e abuzimit seksual

NULL NULL
24.02.2024 18:19
Aktorja franceze, Judith Godreche

Aktorja franceze, Judith Godreche i bëri thirrje industrisë së filmit francez që të “përballet me të vërtetën” mbi dhunën seksuale dhe abuzimin fizik gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të premten e ceremonisë së Çmimeve Cesar, versioni francez i Oscars.

“Ne mund të vendosim që burrat e akuzuar për përdhunim të mos sundojnë më kinemanë franceze”, tha Godreche, transmeton Klankosova.tv.

Godreche u ftua të fliste mbi dhunën seksuale në ceremoni pasi aktorët pretenduan se ishin viktima të abuzimit seksual nga regjisorë dekada më të vjetër se ata, duke hedhur dritë mbi pjesën e errët të industrisë së vendit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme