Indian Wells, mposhten Williams e Halep - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Indian Wells, mposhten Williams e Halep

NULL NULL
17/03/2018

Në finalen e turneut të tenisit “Indian Wells” do të jenë Naomi Osaka dhe Daria Kasatkina, pas humbjeve befasuese që ua shkaktuan Simona Halep-it dhe Venus Williams-it.

Osaka, numri 44 në botë mposhti numrin një në botë brenda 64 minutave, me rezultat 6:3, 6:0.

Në anën tjetër, 20 vjeçarja Kasatkina mposhti numrin tetë në botë, Willams-in, me rezultat 4:6, 6:4, 7:5.