Incidenti në Prizren, nxënësi theri me thikë shokun e tij (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Incidenti në Prizren, nxënësi theri me thikë shokun e tij (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 17.03.2023 20:30

Një incident ka ndodhur një ditë më parë në shkollën “Motrat Qiriazi” në Prizren.

Aty një ditë më parë, një nxënës e therri me thikë shokun e tij. Mjetin e ftohtë nuk ia vërejti askush deri në momentin që i mituri e kreu veprën.

Shkaqet që ndikuan në zhvillimin e ngjarjes po i heton policia, që thanë se dyshojnë që rasti ndodhi pas një mosmarrëveshje të mëhershme mes të dyja palëve.

Nxënësi i lënduar në këmbë mori trajtim  në spitalin e Prizrenit dhe është në gjendje stabile.

Por si ai, ka mundur të pësoj edhe ndonjë tjetër në një shkollë në Demjan të Gjakovës.

Edhe këtu, një nxënës në orë mësimi po mbante me vete një thikë. Policia më pas e arrestori 16 vjecarin dhe e dergoi në mbajtje si të dyshuar për veprat  “Kanosje” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll apo posedim i paautorizuar i armëve”.