Incidenti mes mjekut dhe infermierit, deklarohen nga policia - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Incidenti mes mjekut dhe infermierit, deklarohen nga policia

NULL NULL
03/12/2021

Një mjek specializant i Ortopedisë dyshohet se mëngjesin e sotëm ka sulmuar një infermier të Klinikës Emergjente.

Kështu ka mësuar Klan Kosova përmes burimeve të saj.

Klankosova.tv ka kontaktuar me policinë e Kosovës për të marrë detaje për rastin.

Zëdhënësi i policisë rajonale të Prishtinës, Agron Borovci ka konfirmuar të ketë ndodhur vetëm një mosmarrëveshje mes mjekut dhe infermierit.

“Rreth orës 09:00 është pranuar informata për një mosmarrëveshje të ndodhur në mes të dy personave në qendrën emergjente në Prishtinë.”

Tutje ka deklaruar se policia ka nisur me ndërmarrjen e veprimeve për sqarimin e rrethanave të rastit.

“Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka shoqëruar palët për në stacionin policor, si dhe ka nisur me ndërmarrjen e veprimeve për sqarimin e rrethanave të rastit”

Mjeku specializant i Ortopedisë sulmon infermierin e Klinikës Emergjente