Ilir Meta për vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Tre flakadanë që nuk shuhen kurrë

Ilir Meta për vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Tre flakadanë që nuk shuhen kurrë

NULL NULL
1 month më parë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar në 39 vjetorin e vrasjes tre veprimtarët e çështjes kombëtare, Bardhosh dhe Jusuf Gërvallën dhe Kadri Zekën.

“Tre flakadanë të lirisë së Kosovës, që nuk shuhen kurrë!”, ka shkruar Meta, transmeton Klan Kosova.

“Lavdi!”.

Bardhosh dhe Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka janë vrarë më 17 janar 1982 në Gjermani.