“Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit”.

21:25, 19 Korrik 2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se është krenar për Ramush Haradinajn dhe se është i bindur në pafajësinë e tij.

Ai duke i referuar Haradinajt ka thënë se nuk ka pabesi dhe presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit, transmeton Klan Kosova.

“Nga sot të gjithë duhet të flemë më pak, të shqetësohemi më shumë dhe të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni ynë të jenë të pacenuar në paqen dhe sigurinë tonë, si dhe në të ardhmen europiane”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Presidentit Meta në Facebook.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë