Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ikona të njohura përmes ushqimit

NULL NULL
06.08.2015 15:20

Artistja, Nadia Luongo ka vendosur që ushqimin ta përdorë në një mënyrë kreative dhe goxha të veçantë.

Italiania 29 vjeçare ka krijuar ikona të njohura nga fusha të ndryshme të artiti si Audrey Hepburn, Tom Cruise, Drew Barrymore e të tjerë duke përdorur qumështin, sheqerin, makaronat, marmelatën dhe ushqime të tjera.

“Unë mendoj se arti mund të krijohet nga çdo gjë dhe inspirimi mund të lindë edhe nga gjërat e zakonshme që ne përdorim çdo ditë”  është shprehur Luongo, transmeton Klan Kosova.

Duke parë krijimet e saj që janë të jashtëzakonshme, të gjithë mund të mendojnë se artistja e re është e shkolluar për këtë punë por në të vërtetë ajo është një studente e biokimisë që vetëm ka pasion artin.

Mr. Bean

ushqimi 1

Tom Cruise

tom curise

Drew Berrymore

drew

 

Mia Wallace

mia

 

Audrey Hepburn

audrey

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.