8:38, 29 Janar 2020

IGJEUM ka njoftuar se paraprakisht se tërmeti  i mbrëmshëm në Shqipëri ishte me magnitude 4.9 i shkallës rihter, me thellësi 7 km, me epiqendër në fshatin Bubq.

Goditja është shoqëruar nga pasgoditje më të vogla, të cilat shoqërojnë aktivitetin sizmik të 26 nëntorit.

Sipas raportimeve nga prefekturat, deri tani nuk raportohet për dëme, ndërsa komunikimi po vijon nga Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.

Nga komunikimi me bashkitë Durrës, Dibër, Gjirokastër, Fier, Vlorë, Shkodër dhe Lezhë nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale, deri tani, raporton Lapsi.al, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë