Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

IDF: Dy ushtarë të plagosur gjatë operacionit për të shpëtuar pengjet në Gaza

NULL NULL
09.12.2023 00:14
Gaza
Gaza

Forcat Mbrojtëse të Izraelit (IDF) kanë thënë se dy ushtarë janë plagosur rëndë gjatë një operacioni për të shpëtuar pengjet në Gaza .

Zëdhënësi ushtarak, Daniel Hagari tha se IDF bastisi vendin dhe vrau anëtarë të Hamasit që ata besojnë se morën pjesë në rrëmbimin dhe mbajtjen e pengjeve.

Ai gjithashtu është shprehur se asnjë person i marrë peng nuk është shpëtuar në këtë operacion, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, Hagari u shpreh se IDF ka arrestuar më shumë se 200 të dyshuar në 48 orët e fundit, ku përfshihen edhe komandantë të Hamasit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.