20:09, 2 Korrik 2020

Krejt çka dihej për trupin brenda varrit ishte prejardhja dhe fakti që u përzu nga forcat serbe.

Që nga viti 1999, hapësira poshtë dheut në Gjonaj të Kukësit njihej si “Varri i kosovarit”.

I tillë mbeti deri këtë javë kur mjekoligjorët arritën ta identifikonin se kosovari, ishte Vegim Qerkezi, njofton Klan Kosova.

Familjarët që mësuan rishtazi për fatin e të birit të zhdukur tash e 21 vjet janë fjalëpak për atë që mësuan.

Babai nuk e di se si djali i madh i familjes përfundoi në Kukës, por tashmë ka mësuar kush u bë shkak që t’ia gjente eshtrat pas dy dekadash.

Kronikë nga Rina Mujku.

Konkurs Pune

Lexo më shumë