I njohim ndërtesat, por jo edhe arkitektët e tyre (FOTO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

I njohim ndërtesat, por jo edhe arkitektët e tyre (FOTO)

NULL NULL
05/08/2022

Janë disa prej ndërtesave e objekteve nëpër botë që tërheqin miliona turistë, dhe madje falë tyre i njohim edhe qytetet ku ato janë të ndërtuara.

Të gjithë flasin për kullën Eiffel në Paris, apo për ndërtesën më të lartë në botë Burj Khalifa në Dubai, por pothuajse askush nuk merret me ideatorët e tyre.

Megjithatë, Klankosova.tv nuk është “askush” 🙂 , meqë në listën e mëposhtme po ju shpalosim arkitektët e disa prej ndërtesave më të famshme në botë.