I jepet lamtumira e fundit, poetit Xhevdet Bajraj - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

I jepet lamtumira e fundit, poetit Xhevdet Bajraj

NULL NULL
30/06/2022

I është dhënë sot lamtumira e fundit, poetit Xhevdet Bajraj.

Në ceremoninë e varrimit, ishte pjesë edhe kryeministri Albin Kurti, transmeton klankosova.tv.

Bajraj u varros, në varrezat e qytetit në Rahovec.

Trupi i tij u kremua dhe hiri i tij u soll në vendlindje ashtu siç vet e kishte lënë amanet që të pushonte pranë varreve të prindërve të tij.