Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

”I am alive” për çmimin e parë

NULL NULL
07.05.2015 10:37
Mediat botërorë këngën ''I am alive'' të Elhaida Danit, e kanë favorizuar për çmimin e parë në Eurovision.

Kënga “I am Alive” e këngëtares shqiptare Elhaida Dani është vlerësuar shumë në një shkrim të gazetës prestigjioze “The Mirror” të publikuar sot.

Gazeta  shkruan se Shqipëria ka bërë debutimin e saj në Eurovizion në vitin 2004,  por ka hyrë në finale vetëm gjashtë herë, dhe që nuk është shumë gjë e mirë.

”Suus’ i Rona Nishliut  ka qenë suksesi më i madh për Shqipërinë, duke u radhitur e 5-ta në këtë festival të vitit 2012.  Por, katër herë të tjera ka dështuar për të hyrë në finalen e madhe të Eurovisionit (në vitet 2006, 2007, 2011, 2013) ka shtuar më tej ”The Mirror”.

Sipas kësaj gazete, këtë vit Shqipëria konsiderohet si një konkurente e fortë, pasi që ajo përfaqësohet nga Elhaida Dani e cila njihet me vokalin e saj të fortë dhe që ka impresionuar gjysmën e Evropës.

Madje,e përditshmja britanike ka shtruar pyetjen se nëse fituesja e ”The Voice of Italy” që ka lënë pas çdo konkurente tjetër që ka marrë pjesë deri më tani në Eurovision, do të jetë në gjendje ta fitojë vendin e parë?,

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.