Hyseni: Vitin e ardhshëm udhëtojmë pa viza - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hyseni: Vitin e ardhshëm udhëtojmë pa viza

NULL NULL
13/12/2015

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni, ka thënë se rekomandimi për vizat që pritet të vijë gjatë ditëve të ardhshme do të jetë pozitiv.

Hyseni shkruan në llogarinë e tij në Facebook se kjo vjen pas një pune të madhe që është bërë dhe se kosovarët më në fund do të udhëtojnë pa viza, duke filluar nga viti i ardhshëm.

“Puna e madhe që kemi bërë, e që ka rezultuar me plotësimin e tërsishëm të kritereve nga udhërrëfyesi, na jep çdo të drejtë të besojmë se rekomandimi për vizat, që pritet gjatë javës që po hyjmë, do të jetë pozitiv, në mënyrë që vitin e ardhshëm edhe kosovarët të mund të udhëtojmë pa viza në Evropë”, shkruan Hyseni, njofton Klan Kosova.

klankosova.tv