17:35, 3 Qershor 2019

Vdekje për shqiptarët’ dhe ‘Maqedoni e pastër’, me këto brohoritje raciste tifozët por edhe një pjesë dërmuese e qytetarëve maqedonas festuan titullin Kampion Evropian të klubit të hendbollit ‘Vardar’ në Sheshin e Shkupit.

Deri më tani këto brohoritje nuk janë gjykuar nga asnjë funksionar, e as është reaguar nga Ministria e Brendshme, shkruan Tetovasot.mk përcjellë Klan Kosova.

Brohoritjet fyese, përkatësisht thirrjet për spastrim etnik të Maqedonisë së Veriut nga shqiptarët pothuajse mund të shihen gjithandej nëpër rrjetet sociale, të postuara nga profile të ndryshme private.

'Vdekje për shqiptarët’ dhe ‘Maqedoni e pastër’, brohoritje raciste të huliganëve maqedonas “Komiti” gjatë festimit në Shkup, të fitorës së klubit të hendollit Vardar në Ligën e Kampionēve!

'Vdekje për shqiptarët’ dhe ‘Maqedoni e pastër’, brohoritje raciste të huliganëve maqedonas “Komiti” gjatë festimit në Shkup, të fitorës së klubit të hendollit Vardar në Ligën e Kampionēve!

Publiée par ts.mk sur Dimanche 2 juin 2019

Konkurs Pune

Lexo më shumë