Hudhra dhe limoni mbrojtës ideal të zemrës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hudhra dhe limoni mbrojtës ideal të zemrës

NULL NULL
15/10/2015

Për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme të zemrës, arteriosklerozës dhe sëmundjeve të trurit, ju mund të përdorni përzierjen e limonit me hudhra.

Për të përgatitur një recetë të tillë është e rëndësishme që të keni 30 thelpinj të pastruar hudhre, 5 limonë të grirë imtë, të paqëruar.Më pas këta përbërës do i vendosni në mikser, shtohet një litër ujë dhe vihen që të zihen.

Pas zierjes ato vendosen në një shishe dhe ruhen në vend të ftohtë.

Përdoruesit e kësaj pijeje thonë se, pas vetëm 3 javësh, vërehet një ripërtëritje rinore e tërë trupit. Mbylljet e arterieve dhe simptomat përcjellëse të sëmundjeve të zemrës tërhiqen dhe gradualisht zhduken. Pas përdorimit prej tri javësh, duhet bërë një pauzë prej tetë ditësh, e pas kësaj, të fillohet me terapinë tjetër 3-javore. Vetëm kështu arrihet suksesi i pritur. Kjo terapi mund të përsëritet çdo vit, transmeton albeu.com