Parashikimi i motit për të mërkurën e të enjten - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për të mërkurën e të enjten

NULL NULL
30/11/2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Nesër fillon stina e dimrit meteorologjik dhe temperaturat do të shënojnë ulje të ndjeshme, sidomos ato minimalet.

Për shkak të kthjellimeve gjatë natës dhe temperaturave të ulëta, në orët e para të mëngjesit parashihen ngrica të cilat paraqesin rrezik për drejtuesit e automjeteve por edhe për këmbësorë.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet -5 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-11 gradë Celsius.